World Branding Forum tarafından düzenlenen World Branding Awards, Pet Cleaning & Sanitation (Evcil Hayvan Temizliği ve Sağlığı) kategorisinde Brand of the Year ödülü 2019-2020 ve 2021-2022 yıllarında iki kez üst üste VanCat’in oldu.

İngiltere merkezli kâr amacı gütmeyen bir organizasyon olan World Branding Forum tarafından 2 yılda bir düzenlenen World Branding Awards Animal Edition ödüllerinde VanCat, “Evcil Hayvan Temizliği ve Sağlığı” kategorisinde yılın markası ödülüne layık görüldü.

3 Temmuz 2019 Çarşamba günü, Avusturya Cumhurbaşkanı’nın resmi ofis ve ikametgahı olan Hofburg Sarayı’nın taht odasında düzenlenen görkemli gecede yılın markası ödülünü alan Bentaş Bentonit CEO’su Turgay Ömür, “global pazarda yaptığımız çalışmaların neticesinde böylesine önemli bir ödüle layık görülmüş olmamız bizi çok mutlu etti ve evcil hayvan ürünleri sektöründe bu ödülü alan ilk Türk markası olmanın gururunu yaşıyoruz” dedi.

9 Eylül 2021 tarihinde Covid önlemleri kapsamında online olarak düzenlenen ödül töreninde üst üste ikinci kez Pet Cleaning & Sanitation (Evcil Hayvan Temizliği ve Sağlığı) kategorisinde Brand of the Year ödülü VanCat’in oldu.

Bir yıl boyunca VanCat markalarının tüm tanıtım materyallerinde “Brand Of The Year” logosu kullanma hakkı kazanan Bentaş Bentonit’in Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Ömür ise bu ödüle layık görülecek kadar sevilen bir marka sunabilmek için yıllardır çok ciddi bir disiplinle çalıştıklarını söyleyerek Ordu’da ürettikleri VanCat kedi kumlarının 39 ülkede raflarda olmasının ülkemiz ekonomisine de önemli bir katkı sağladığını belirtti.